עבודה מועדפת

המשק הישראלי חיי על מספר שכבות של עובדים, החל מעובדי עבודות כפיים, תעשיות קטנות, לאו טק, צווארון לבן, הייטק ועוד. מבין כלל השכבות הכל כך חשובות לכלכלה ולמשק הישראלי, קיימת שכבה אחת המורכבת מחיילים משוחררים שעובדים בעבודות המוגדרות כעבודה מועדפת. בשנים האחרונות הסטיגמה של עבודה מעודפת נשברת, הודות להתאמות חדשות ולהכרה בעבודות שונות. כך למשל יכולים חיילים משוחררים לעבוד בעבודה מועדפת בתחומי אילוף, מחשבים ואפילו צילום.

כל אלו הופכים את העבודה המועדפת לשכבה קריטית לכלכלה, אבל גם כקרש קפיצה מעולה עבור לא מעט חיילים משוחררים שבאמצעות אותן העבודות מצליחים להתנסות במקצועות בעלי משמעות ואפשרויות קידום מעניינות.

לבנות את העתיד בעבודה מועדפת

תנופת הבנייה בישראל מורגשת כמעט בכל עיר במדינת ישראל, בין אם בחידוש בניינים ועד להפשרה של קרקעות ובנייה של שכונות חדשות. אל תנופה זו מצטרפות גם עבודות שנמצאות תחת הקטגוריה של עבודה מועדפת. החל מעבודות שיפוצים במגוון חברות ובניינים, עבודות תחזוקה למיניהן ואפילו למידה של עבודות כפיים מבוקשות במיוחד.

כמובן שאל תנופת הבנייה הישראלית נוספים חידושים כמו בכל העולם, כך שבין עבודות אלו ניתן למצוא גם עבודות תחזוקה ובנייה של לוחות סולאריים. לוחות אלו הופכים להיות ויותר פופולריים באזורים ומבנים רבים מה שגם מביא לצורך הולך וגדל באנשי התקנה, תחזוקה ותפעול של הלוחות.

עבודה מועדפת תחת כיפת השמיים

תחום החקלאות נקשר מאז ומעולם אל ההגדרה של עבודה מועדפת, עם זאת בשנים האחרונות החלו לחלחל שינויים שאפשרו לעוד עבודות להיכלל בקטגוריה של עבודה מועדפת. כך למשל חיילים משוחררים יוכלו לעבוד בעבודות חקלאות כמו עבודת הקטיף הוותיקה בתחום, אך באותה המידה גם לעבוד במשתלה. אותו הדבר יוכלו החיילים לבחור בין עבודה בבתי אריזה ומיון או לעבוד בטיפול בעלי חיים.

עבודות אלו יאפשרו לחיילים המשוחררים להשתלב בהמשך בעבודות שונות, החל ממשרות לוגיסטיקה, ניהול, עבודות טיפוליות עם בעלי חיים. חלק ממשרות אלו בתחום החקלאות, מציעות לא רק תנאי שכר מעולים אלא גם מגורים ותחושת קהילה מדהימה ומעצימה עבור העובדים.

עבודה מועדפת מהעתיד

עבודות כמו דפוס, צילום, ייצור תפאורה ואפילו ייבוא והפצה של מחשבים נחשבים כיום גם כן לעבודה מועדפת. עבודות אלו מציעות פתח לעולמות קסומים עבור החיילים המשוחררים, החל מעבודות בתחום ההייטק והשתלבות מהירה בתחומים מבוקשים בתחום החומרה. ועד לדריסת רגל בעולמות התרבות, הצילום והתיאטראות. שילוב של עוד ועוד עבודות תחת הקטגוריה של עבודה מועדפת, מרחיבים את אפשרויות התעסוקה עבור חיילים משוחררים .

עם זאת חשוב לדעת כי כמו בכל תחום קיימים נוכלים, ובשנים האחרונות פועלים בישראל לא מעט חברות שמבקשות לנצל את החיילים המשוחררים ולהוליך אותם שולל. בשל כך מומלץ לוודא כי העבודה בה תבחרו אכן עונה להגדרות של עבודה מועדפת, ובכך תוכלו להנות גם ממענק נאה וניסיון מעולה.  לרשימת עבודות מועדפות – https://www.isrotel.co.il/careers/job-res/fun/muadefet/

סגור לתגובות.